استفاده از فضاهای پرت خانه

استفاده از فضاهای پرت خانه

استفاده از فضاهای پرت خانه : استفاده بهینه از فضای یک خانه مسکونی، اعم از واحدهای نقلی یا خانه های بزرگ متراژ، واحدهای خوش نقشه
یا واحدهایی که فضای پرت و بلا استفاده دارند، در نهایت به دکوراسیون و چیدمان اجرا شده در آن وابسته است. چیدمان و دکوراسیون داخلی الزاما
به معنای تغییرات عمده و پرهزینه نیست. در حقیقت رعایت و اجرای موارد کوچک نیز می توانند تاثیر چشمگیری در زیبایی خانه شما داشته باشد.
در هر ساختمان و خانه ای، فضاهایی وجود دارد که به علت نوع معماری، عدم تناسب وسایل منزل و ساختار خانه، بلااستفاده و یا کم کاربرد میماند.
این فضاهای بلا استفاده در صورت مدیریت مناسب، میتوانند فضایی بسیار کاربردی برای ذخیره سازی وسایل و زیباتر شدن چیدمان خانه ایجاد کنند.

 

کنج دیوار

کنج های دیوارها یا همان محل تقاطع دو دیوار را می توان یکی از کاربردی ترین موقعیت های خانه دانست. از بین گزینه های موجود برای دکوراسیون و کاربردی کردن کنج دیوار می توانید شلف ها و طبقه بندی های دیواری را در نظر بگیرید. شلف ها تنوع طراحی و ساختاری بسیار بالایی دارند. میتوانید شلف ها میتوانند محل مناسبی برای نگهداری و قرار دادن وسایل تزیینی باشند. به این صورت هم زیبایی فضا را بیشتر کرده، هم از شلوغی جاهای دیگر جلوگیری میکنند و در عین حال خالی بودن گوشه دیوار را جبران میکنند.

قفسه ها و کمد های کشویی مخصوص کنج دیوار نیز علاوه بر کاربردی که دارند. محل ذخیره سازی مناسبی برای وسایل کاربردی و روزانه تان خواهند بود. تنوع رنگ و طرح و جنس قفسه ها و شلف ها، این گزینه را برای هر خانه ای با هر تم دکوراسیونی مناسب میکند. اگر فضای اطراف زاویه دیوار به حد کافی خالی است و این فضا در اتاق خانه قرار دارد. میتوانید یک میز تحریر جمع و جور را در آنجا قرار دهید. این فضاسازی میتواند محل مناسبی برای مطالعه، میز کار در خانه و میز تحریر فرزندان خانه باشد.

ستون ها

ستون ها یکی از ارکان دکوراسیون فضای پرت خانه هستند. ستون های خانه در نگه اول برای هر شخص صاحب خانه حجمی بلا استفاده و زائد در دکوراسیون داخلی
به حساب می آید، اما با تصمیمات درست می توانید این ضعف را به امتیاز تبدیل کنید.شلف های کم عرض با فواصل مناسب بر روی ستون ها می تواند محل مناسبی
برای وسایل تزیینی تان باشد. می توانید با مشورت با افراد متخصص، با توجه به ساختار ستون، داخل آن را فرم داده و طبقه بندی های داخلی در آن ایجاد کنید.
این طبقات با نورپردازی مناسب و وسایل تزیینی تان، نقطه محوری در طراحی داخلی ایجاد می کند. نقطه مثبت این گزینه در صورت قابل اجرا بودن این است که
این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام وجه از ستون طبقه بندی داشته باشد.

فرورفتگی ها در دیوار ها

این فضاها محل مناسبی برای طبقه بندی، قرار دادن آویز. قرار دادن کمد های دیواری سفارشی کم جا و حتی میز مطالعه ای کم جا باشد. تنوع کاربرد این فضا بسیار بالا است.
کافی است موقعیت این فضا در خانه، نیازمندی خودتان و میزان فضای موجود را در نظر داشته باشید. تا بتوانید از بین گزینه های پیشنهادی بهترین و کاربردی ترین مورد را انتخاب کنید.

 

به مذاکره بپیوندید

مقایسه ملک ها

مقايسه كردن
جستجو
ویژگی های دیگر