نوشهر

نوشهر یکی از شهرهای استان مازندران ایران است. جمعیت این شهر بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، برابر با ۴۹٬۴۰۵ نفر بوده‌است. نو شهر مهمترین شهر غرب استان مازندران میباشد. این شهر یکی از نقاط سرمایه گذاری برای خرید خانه در نوشهر. خرید آپارتمان در نوشهر، ویلا لوکس و ویلا ارزان میباشد.

زبان مردم این شهرستان زبان مازندرانی با گویش کجوری است که به گویش مردم شهرستان نور و چالوس شباهت دارد. بخش کجور از توابع شهرستان نو شهر است. یک بخش تاریخی است و در گذشته پایتخت سرزمین کهن رویان بود که متشکل از شهرستان نور. نوشهر، چالوس، عباس‌آباد، تنکابن و گاهی مرز غربی آن تا رودسر ادامه مییافت.

این شهر دارای بندر بوده و از دیرباز با کشورهای حاشیه دریای خزر مراودات تجاری داشته و دارد همچنین شهر بندری نو شهر دارای فرودگاه بوده و نزدیکترین فرودگاه از شرق مازندران به آن ساری و از غرب به آن رامسر میباشد.
این شهرستان در تاریخ به همراه شهرستان نور . شهرستان چالوس و شهرستان تنکابن یک ایالت کهن و تاریخی به نام رویان را تشکیل میدادند که مرکز آن شهر کهن کجور بود که بعدها به رستمدار و استندار تغییر نام داد. این شهر یکی از نقاط سرمایه گذاری برای خرید خانه در نوشهر، خرید آپارتمان در نوشهر. ویلا لوکس و ویلا ارزان میباشد.

3 ملک
ترتیب بر اساس:

مقایسه ملک ها

مقايسه كردن