کلاردشت

کِلاردَشت ناحیه‌ای در استان مازندران و ۴۸ کیلومتری شهر چالوس است. ۱۳۰ کیلومتر با تهران و ۱۶۰ کیلومتر با کرج فاصله دارد. کلاردشت دشتی بر فراز کوه‌ها است. مرکز کلاردشت شهر حسن کیف است. منطقه ای عالی برای خرید خانه در مازندران . خرید زمین در شمال ، خرید ویلا ارزان میباشد.

این ناحیه از جنوب به کوه‌های تخت سلیمان تا حدود گردنهٔ کندوان. از شمال به شهر عباس‌آباد و دریای خزر، از شرق به شهر مرزن ‌آباد چالوس و بخش کجور نوشهر و از غرب به سه هزار تنکابن محدود است.

اکثریت مردم بومی و غیر مهاجر در کلاردشت به زبان مازندرانی سخن میگویند. عده‌ای از مردم به زبان کردی سخن میگویند که از دیرباز به آن‌ها خواجه وند گفته میشود. که از کرمانشاه هستند.

کلاردشت دو جاده ارتباطی مهم دارد. جاده نخست در جاده چالوس از مرزن آباد در ۲۵ کیلومتری جنوب چالوس منشعب شده و با مسیری ۲۰ کیلومتری که از میان تپه‌هایی که بر دامنه‌شان گندم و جو کاشت میشود به کلاردشت میرسد. جاده دوم از عباس‌آباد واقع در جاده کناره خزر. در بین راه چالوس و تنکابن منشعب شده و با طول ۲۵ کیلومتر پس از گذشتن از جنگل‌های متراکم و بسیار زیبا در ناحیه مکارود به غرب این ناحیه میرسد.

1 ملک
ترتیب بر اساس:

مقایسه ملک ها

مقايسه كردن