کلار آباد

کِلارآباد یکی از شهرهای استان مازندران در ایران است. مردم آن به گویش کلارستاقی زبان مازندرانی سخن میگویند. منطقه ای عالی برای خرید خانه در مازندران . خرید زمین در شمال ، خرید ویلا ارزان میباشد.

کلار آباد با جمعیت ثابت ۶،۲۶۷ نفر در شهرستان عباس‌آباد و بخش کلار قرار دارد. این شهر در مسیر چالوس به عباس آباد در فاصله ۱۳ کیلومتری مرکز شهرستان و ۱۸ کیلومتری شهر چالوس قرار دارد. کلارآباد یکی از مناطق قدیمی، زیبا و پرجاذبهٔ شمال کشور است. در غرب استان مازندران واقع شده‌ است و دارای آب‌ و هوای معتدل خزری است.

این شهر از شمال به دریای دریای خزر و از جنوب به دامنه‌های سرسبز رشته ‌کوه‌های البرز متصل است. این مواهب طبیعی، زیبایی و جذابیت این شهر را دوچندان کرده‌ است. این شهر دارای مبلمانِ شهریِ زیبا بوده که در ادوار مختلف به‌عنوان شهر زیبا و سلامت استان انتخاب گردیده ‌است.

کلارآباد از محله‌های خوشامیان و کلارآباد بالا و کلارآباد پایین و چارز و جیسا و اسپی‌رود و لاروسر و کیاده تشکیل شده‌است. این شهر توریستی است و دارای دو شهرک توریستیِ خوشامیان و امیردشت میباشد. جمعیت عمدهٔ کلارآباد در دو بخش کلارآباد بالا و خوشامیان متمرکز شده‌است. جمعیت این شهر در فصول مختلف سال، به‌ویژه تابستان، متغیر است و گردشگران بسیاری را در خود جای میدهد.

4 ملک
ترتیب بر اساس:

مقایسه ملک ها

مقايسه كردن